marcin@justdive.com.pl +48 508 979 762

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania...

Gdzie przeprowadzane są zajęcia teoretyczne?

Zajęcia teoretyczne przeprowadzane są głównie w siedzibie Szkoły Nurkowania JUST DIVE. Oczywiście istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć w innym, wskazanym przez klienta miejscu, jednakże w takim przypadku cena kursu zostaje ustalana indywidualnie.

Gdzie przeprowadzane są zajęcia basenowe?

Nurkowania na wodach basenowych odbywają się w na pływalniach w Krakowie, Kielcach, Wolbromiu oraz Miechowie. W przypadku klientów z innych części Polski, istnieje opcja zorganizowania zajęć basenowych na innej pływalni, wówczas cena kursu zostaje ustalana indywidualnie.

Gdzie przeprowadzane są nurkowania na wodach otwartych?

Nurkowania na wodach otwartych z uwagi na lokalizację Szkoły Nurkowania JUST Dive, zajęcia na akwenach odbywają się w Krakowie na Zakrzówku oraz w Jaworznie na tzw. Koparkach.

Czy za kurs nurkowania muszę zapłacić od razu całą kwotę?

Nasi kursanci mogą zapłacić za kurs nurkowania w dowolnych, nieoprocentowanych ratach. Najczęściej są to 3 – 4 raty, które wpłacane są w miarę osiąganych postępów w nauce. Ważne jest to, aby w dniu certyfikacji po zakończonym szkoleniu wszelkie należności były uregulowane.

Jak długo trwa podstawowy kurs nurkowania Open Water Diver PADI?

Podstawowy kurs nurkowania można przeprowadzić w ciągu 4 – 5 dni, jednak od kursanta wymagana jest wówczas całodzienna dyspozycja, z uwagi na dużą ilość materiału do przyswojenia w stosunkowo krótkim okresie czasu. Średnio na ukończenie podstawowego kursu nurkowania, w normalnym i spokojnym tempie należy przeznaczyć od 2 do 4 tygodni, w zależności od dysponowania wolnym czasem kursanta.

Jak długo trzeba czekać na uzyskanie certyfikatu nurkowego?

Po pozytywnym ukończeniu kursu, następuje procedura certyfikacyjna, która trwa maksymalnie do 7 dni. Po wprowadzeniu danych kursanta do systemu certyfikacyjnego PADI i ich zatwierdzeniu, generowany zostaje certyfikat tymczasowy, który jest wręczany kursantowi. Następnie po upływie około 2 – 3 tygodni, z głównej siedziby PADI Europa w Bristolu (UK) zostaje przysłany pocztą certyfikat nurkowy na adres wskazany w trakcie procesu certyfikacji.

Jak długo jest ważny certyfikat tymczasowy?

Certyfikatem tymczasowym można posługiwać się przez okres 90 dni, od chwili zakończenia szkolenia. Jeżeli po upływie tego czasu nadal nie uzyskasz swojego certyfikatu, należy skontaktować się ze swoim instruktorem, który dokonywał certyfikacji.

Czy jest możliwe rozpoczęcie kursu nurkowania w Polsce i dokończenie go w innym miejscu, np. w Egipcie?

Istnieje możliwość przeprowadzenia części kursunurkowania w Polsce i dokończenia go w innym miejscu albo podczas trwania wspólnego wyjazdu nurkowego organizowanego przez Szkołę Nurkowania JUST DIVE albo w zupełnie innym centrum nurkowym z udziałem innego instruktora nurkowania. Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku, cena kursu oraz ewentualnego wyjazdu nurkowego jest ustalana indywidualnie.

Jestem zdecydowany na podstawowy kurs nurkowania Open Water Diver PADI, kiedy możemy rozpocząć szkolenie?

Po wpłaceniu zaliczki, do kursanta zostaje wysłany podręcznik wraz z tabelami nurkowymi oraz instrukcją ich obsługi. Następnie po przeczytaniu podręcznika i rozwiązania testów wiedzy zawartych w książce, umawiamy się na zajęcia teoretyczne. Innymi słowy, czym szybciej zostanie przeczytany podręcznik, tym szybciej jesteśmy w stanie przystąpić na zajęć teoretycznych, a tym samym skrócić czas trwania kursu.